SBR gumijas plāksnes

Tehnoloģija drošībai

SBR ir sintētiskā kaučuka veids ar elastīguma pakāpi, salīdzināmu ar dabisku kaučuku, bet – ar lielāku nodilumizturību un mazāku jūtību pret temperatūras svārstībām un citu atmosfēras faktoru iedarbību, piemēram, pret lietus vai sals iedarbību.

Pateicoties triecienu mīkstināšanas īpašībām, SBR plātņu virsmas vienmēr tiek izmantotas tur, kur pastāv paaugstināts traumu risks. Tās lieliski pilda savu uzdevumu tādos objektos, ka spēļu laukumi, ārtelpu sporta objekti, sporta zāles, skrejceliņi vai pansionāti. Plātnes arī veiksmīgi izmanto terašu, balkonu un iekšpagalmu apdarē.

SBR Flexizone plātnes ir ekonomisks, drošs un izturīgs virsmas klājuma risinājums. Tās ir izmantojamas ļoti plašam uzdevumu īstenošanas diapazonam – kā mazākiem privātmāju rotaļu laukumiem un terasēm, tā arī lielām koplietojamām platībām publiskajā un privātajā sektorā, piemēram, bērnudārziem, skolām vai pilsētas rotaļu laukumiem.

Aktīvās izklaides bez bailēm, sports un atpūta bez ievainojumiem

Kāpēc ir vērts izmantot SBR Flexizone plātnes?

 • Elastīga un reizē stabila virsma samazina nobrāzumu, ievainojumu un kritienu izraisīto traumu risku.
 • Īpaša drenāžas sistēma paātrina materiāla izžūšanu un novērš peļķu veidošanos.
 • Viegli poraina materiāla struktūra nodrošina virsmas neslīdamību.
 • Mīkstai plātņu virsmai ir patīkami pieskarties un tā ir draudzīga basām kājām.
 • SBR kopolimērs ir viegli kopjams – jums būs vajadzīgs tikai ūdens un, iespējams, maigs tīrīšanas līdzeklis vai augstspiediena mazgātājs.
 • Plātnes ir izturīgas pret nodilumu, pārraušanu un temperatūras svārstībām diapazonā no –30° C līdz 70° C.
 • Plātnes saglabā konstruktīvo hermētiskumu un nepakļaujas paliekošai deformācijai standarta slodžu diapazonā.

Universāls krāsojums, kas iekļausies katrā ainavā

Skatiet arī citas mūsu plātņu krāsas

Drošas plātnes ar plašu pielietojumu diapazonu

Pateicoties izmēram un atsevišķu elementu izpildes precizitātei, kas kopsummā ļauj nodrošināt vieglu un ātru montāžu, SBR plātnes ir ieteicamas izmantošanai lielu platību zonās.

 •  
  SPĒĻU LAUKUMI

  SBR Flexizone plātņu drošība un kvalitāte ir apstiprinātas ar sertifikātiem. Spilgtas krāsas un pieskārienam patīkams materiāls nodrošina bezrūpīgas spēles un izklaides.

 •  
  SPORTA OBJEKTI

  Amortizācijas īpašības un neslīdoša virsma minimizē traumu gūšanas risku. Laba skaņas absorbcija samazina troksni.

 •  
  PUBLISKI IZMANTOJAMIE OBJEKTI

  Viegla montāža un atsevišķu elementu aizvietošanas iespēja. Izturība pret mehāniskiem bojājumiem un zema jutība pret temperatūru svārstībām.

 •  
  PAGALMI UN IEKŠPAGALMI

  Vibroizolācija un trokšņa slāpēšanas īpašības, kā arī basām kājām draudzīga virsma - faktori, kurus droši var dēvēt par lielisku atpūtu veicinošiem.

Divi izmēri un divas montāžas metodes

SBR Flexizone plātnes tiek izgatavotas divos standarta izmēros un tām ir pieejami astoņi biezuma varianti, kurus būtu svarīgi vienmēr pieskaņot nepieciešamajai HIC (Critical Fall Value – kritiskais krišanas augstums) vērtībai.

Plātņu montāžu var veikt standartizēti – ar "blakusklāšanas" metodi vai arī ar tā saucamo "stiprināšanas" paņēmienu. Oglekļa tapām paredzētās 16 kontaktligzdas nodrošina ciešu paneļu savienošanu un novērš malu uzlocīšanas efektu.

Ļoti būtisks procesa elements ir pamatnes sagatavošana pirms plātņu montāžas. Pamatnei jābūt līdzenai un stabilai. Mēs iesakām iepazīties ar speciāli sagatavotu mācību video, kuru jūs varat atrast šeit.

Pieejamie izmēri:

 • 500mm × 500mm
 • 610 mm × 610 mm

Kā veikt SBR plātņu montāžu?

SBR plātnes ir ļoti viegli montējamas. To montāžu var veikt kombinēti - tradicionāli vai ar nobīdi, ar tā saucamo "stiprināšanas" paņēmienu . Abas metodes garantē stabilitāti un savienojuma izturību

Vai ir iespējams savstarpēji kombinēt dažādu biezumu SBR Flexizone plātnes?

Ja nepieciešams - piemēram, spēļu laukumu aprīkojuma ražotājs pieprasa pamatvirsmu ar atšķirīgiem HIC parametriem (kritiskais krišanas augstums) – tad SBR Flexizone plātnes var klāt, savstarpēji kombinējot to biezumus. Pēc klienta pieprasījuma mēs izgatavojam plātnes tā, lai tapu savienošanas vietas atrastos vienā līmenī

Vai SBR Flexizone plātnes ir stabilas?

No SBR Flexizone plātnēm veidotās pamatnes stabilitāti nodrošina 4 tapas, kas ir piestiprinātas pie katras plātnes malas, kā rezultātā tiek panākts pievienošanas (sadurvietas) ciešums un tiek nodrošināta aizsardzība pret spraugu veidošanos. Turklāt mūsu ražoto plātņu apakšai ir šokolādes tāfeles struktūra, kas palielina plātnes svaru un nodrošina labāku saķeri ar pamatvirsmu.

Vai uz SBR Flexizone plātņu virsmas krājas ūdens?

Pateicoties materiāla ūdens caurlaidības spējām, kā arī īpašai lineārai drenāžai, ūdens brīvi aizplūst pamatvirsmas virzienā un nekrājas uz plātņu virsmas.

Vai SBR Flexizone plātnes ir drošas ekspluatācijā?

Papildinājumā pie elastīgās un neslīdošās virsmas, kas samazina traumu risku, SBR plātnēm ir slīpas malas, kas atvieglo vienmērīgās pārejas izveidi starp dažādām virsmām un novērš plātņu atvienošanos.

Vai kopā ar SBR Flexizone plātnēm var uzstādīt tāda paša materiāla papildu elementus?

Kopā ar SBR Flexizone plātnēm mēs piedāvājam arī papildelementus pamatvirsmas apdarei, piemēram, elastīgo maliņu, kas kalpo kā apmale un pārejas elements, kuru var kombinēt ar citām virsmām. Mēs aicinām Jūs iepazīties ar Flexizone apdares papildelementu piedāvājumu.

Ar kādiem drošības sertifikātiem jābūt nodrošinātām EPDM plātnēm?

Galvenie sertifikāti, kuriem vajadzētu būt šāda veida produktiem, ir HIC drošības sertifikāts, kā arī PZH sertifikāts. Likums pieprasa arī atbilstību ES standartam PN-EN 1177.

Kā sagatavot virsmu SBR Flexizone plātņu montāžai?

Plātnes var tikt uzliktas uz pamatnes no šķembām, kas izgatavotas no akmens, betona vai asfalta. Ja pamatvirsma jums nav sagatavota, tad no sākuma vajadzētu attīrīt vietu, kur tiks ieklāta virsma, pēc tam iezīmēt perimetru, un tad ielikt nepieciešamo šķembu daudzumu vai ieliet betonu. Veikt plātņu montāžu drīkst tikai uz pienācīgi sagatavotas pamatvirsmas. Ar e-pasta starpniecību mēs sniedzam detalizētas norādes par procesa izpildi.

Vai SBR Flexizone plātņu montāžu var veikt patstāvīgi?

SBR Flexizone plātņu uzstādīšana ir tik vienkārša, ka jūs to varat veikt patstāvīgi. Šo procesu atvieglo arī vienmērīgi izvietotās tapas un taisnas plātņu malas.

Cik ilgs laiks ir nepieciešams, lai veikt SBR Flexizone plātņu montāžu?

Standarta izmēra rotaļu laukums – vidēji stundā ir iespējams ieklāt apmēram 8-12 plātņu metrus ar 2-3 cilvēku komandu. Ieklāšanas laiks var būt ilgāks, ja ir nepieciešams veikt atsevišķu plātņu piegriešanu.

Kā kopt SBR Flexizone plātnes?

Divreiz gadā plātnes jānomazgā ar augstspiediena mazgātājiem. Virsmu tīrīšanai labāk izmantot augstspiediena mazgātāju ar rotējošo uzgali. Ja jūsu rīcībā nav šāda uzgaļa, mazgāšanu var veikt, izmantojot standarta uzgali, bet – ievērojot atbilstošu distanci. Augstspiediena strūkla no tuva attāluma var sabojāt plātņu virsmu.

Ar ko drīkst griezt SBR Flexizone plātnes?

Plātnes var griezt ar tapešu nazi (vairākas reizes), ar finierzāģi (ar metāla asmeni), ar abvirzienu darbības zāģi (ar metāla asmeni), ar galdniecības zāģi vai sagarumošanas zāģi. Nelietojiet plātņu griešanai ātrdarbīgās ierīces, piemēram, leņķa slīpmašīnas, jo tās izraisa kaučuka materiāla kušanu.

Vai ir iespējams savstarpēji kombinēt SBR plātnes ar EPDM?

Ir iespējams kombinēt SBR plātnes ar EPDM. Šāds paņēmiens bieži tiek izmantots, ja tiek izmantotas krāsas no divām krāsu paletēm. Bieži vien cenas ziņā ekonomiskākas SBR plātnes tiek kombinētas ar krāsainām EPDM plātnēm to pievilcīgas cenas dēļ.

Pie mums jūs atradīsiet gumijas segumus visiem gadalaikiem, kas slāpēs triecienus un garantēs drošību.

Sazinieties ar mums

 

info@elasto.lv Tālrunis: +371 25715723